Jakie mogą być przyczyny?

Warunki atmosferyczne (suche powietrze, silne słońce, mróz), klimatyzacja, stres może mieć również podłoże genetyczne. W efekcie z naskórka znika więcej wody, niż dociera z głębszych partii skóry.

Jak rozpoznać?

Odwodniony naskórek jest szorstki, często popękany i szybciej się starzeje, jest mało elastyczny i ma wyjątkowo cienką strukturę. Poranne odgniecenia, odbicia poduszki, „załamania” skóry. Ogólne wrażenie zwiotczenia.

Czego unikać?

Intensywnego opalania, przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych. Utratę wody z naskórka mogą potęgować kosmetyki do demakijażu i oczyszczania twarzy na bazie mydła lub alkoholu.

Kto może mieć taki problem?

Efekt odwodnienia może dotyczyć wszystkich typów skóry (suchej, mieszanej, tłustej). Jest to stan przejściowy i odwracalny. Często występuje po intensywnym opalaniu, przebywaniu na wietrze lub mrozie, częstym lub długotrwałym przebywaniu w pomieszczeniach klimatyzowanych. Może być również konsekwencją nieprawidłowej, nadmiernie wysuszającej pielęgnacji skóry.

Jak dbać o taką skórę?

Stosować kosmetyki silnie nawilżające. Należy pamiętać o piciu dużej ilości wody (1,5-2 l lub więcej dziennie), zwłaszcza w czasie upałów.

Jak i czym myć?

Delikatne środki do demakijażu, nie używać wody z mydłem.

Tonizowanie

Tonik bez alkoholu, nawilżająco-łagodzący.

Kremy, maseczki

Serum z zawartością składników intensywnie nawilżających i utrzymujących wodę w naskórku, np. kwasu hialuronowego, oleju arganowego, polisacharydów.

Peeling

Niewskazane silnie działające peelingi.

Wybrana zakładka zawiera informacje dla lekarzy, farmaceutów i techników farmacji. Serwis ceraplus.pl wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego poniżej.
Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Anuluj.