Jakie mogą być przyczyny?

Uwarunkowania genetyczne, alergie, zmiany hormonalne, ale także działanie czynników takich jak np. nadmierna ekspozycja na światło słoneczne, wahania temperatury, wiatr, mróz, przebyte choroby ogólnoustrojowe, choroby skóry, nieodpowiednia pielęgnacja, źle dobrane kosmetyki.

Jak rozpoznać?

Okresowe pojawianie się rumienia, spowodowane nagłą zmianą temperatury, stresem, wypitym alkoholem, zjedzeniem ostrej lub gorącej potrawy. Charakterystyczne jest swędzenie i pieczenie skóry oraz pajączki naczyniowe, czyli siateczka popękanych i rozszerzonych naczynek leżących bezpośrednio pod skórą.

Czego unikać?

Gwałtownych zmian temperatury, substancji drażniących cerę, wiatru, mrozu, nadmiernego nagrzewania skóry, opalania na słońcu i w solarium, sauny, gorących kąpieli, kawy, alkoholu, chlorowanej i twardej wody, stresu.

Kto może mieć taki problem?

Każdy, częściej kobiety o jasnej karnacji. Najczęściej pojawia się w połączeniu z cerą wrażliwą.

Jak dbać o taką skórę?

Odpowiednia pielęgnacja oraz dieta bogata w witaminy C, E, PP i K (owoce i warzywa), suplementy diety z rutyną, ekstraktem z kasztanowca oraz wyciągiem z liści miłorzębu japońskiego. Cera ta jest trudna w pielęgnacji, jednak regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków znacznie łagodzi objawy.

Jak i czym myć?

Niedopuszczalne jest mycie mydłem. Polecane: płyny micelarne, delikatne mleczka i żele myjące z zawartością składników kojących.

Tonizowanie

Tonik bez alkoholu, nawilżający lub łagodzący.

Kremy, maseczki

Serum z zawartością składników wzmacniających naczynka, np. wyciągu z kasztanowca, oczaru wirginijskiego, arniki, rutyny, trokserutyny, witaminy C i E, bioflawonoidów, miłorzębu japońskiego, witaminy K. Krem na dzień lżejszy – nawilżający, ze składnikami działającymi obkurczająco na naczynka, obowiązkowo z filtrem UV, w lecie dodatkowo stosować krem z wysokim filtrem UV.

Peeling

Wskazany wyłącznie enzymatyczny. Zakazane są peelingi mechaniczne, mikrodermabrazja i głębokie złuszczanie. Peeling raz na 1,5 czy 2 tygodnie.

Wybrana zakładka zawiera informacje dla lekarzy, farmaceutów i techników farmacji. Serwis ceraplus.pl wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego poniżej.
Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Anuluj.