Jakie mogą być przyczyny?

Starzenie skóry rozpoczyna się już po 25-30 roku życia. Jego skutki, które widać na powierzchni skóry, zależą od indywidualnych predyspozycji, uwarunkowań genetycznych, diety, stresu, ekspozycji na promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, środków chemicznych.

Jak rozpoznać?

Skóra z wiekiem staje się cienka, szorstka, mniej elastyczna i mniej wytrzymała. Zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Po pięćdziesiątce pojawiają się również przebarwienia, a skóra wyraźnie traci nawilżenie.

Czego unikać?

Nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV.

Kto może mieć taki problem?

Każdy, komu przybywa lat, musi liczyć się z tym, że jego skóra staje się coraz bardziej dojrzała i widać na niej objawy starzenia.

Jak dbać o taką skórę?

Odpowiednio do jej wieku i potrzeb. Należy regularnie odbudowywać i wzmacniać płaszcz lipidowy oraz nawilżenie skóry od wewnątrz i z zewnątrz. Dieta bogata w warzywa i owoce zawierające witaminy i NNKT (nienasycone kwasy tłuszczowe), pić dużo niegazowanej wody mineralnej. Należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV.

Jak i czym myć?

Używać łagodnych środków oczyszczających. Polecane: płyny micelarne, emulsje przeznaczone do skóry dojrzałej.

Tonizowanie

Tonik bez alkoholu, utrzymujący właściwe pH, nawilżający lub łagodzący.

Kremy, maseczki

Stosować kremy i maseczki odżywcze z ceramidami, lipidami, olejami i masłami roślinnymi, witaminami, antyutleniaczami, mocznikiem, kwasem hialuronowym, peptydami, ekstraktami roślinnymi i gliceryną. W ciągu dnia korzystać z kosmetyków z filtrami UV. Stosować serum bogate w lipidy, naturalne oleje bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), kwas hialuronowy, witaminy.

Peeling

Regularnie, minimum raz w tygodniu, w zależności od stanu skóry. Można stosować peeling ziarnisty lub łagodniejszy enzymatyczny.

Wybrana zakładka zawiera informacje dla lekarzy, farmaceutów i techników farmacji. Serwis ceraplus.pl wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego poniżej.
Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Anuluj.